Het is er al

Ruimte voor Bewustzijn

  • Home
  • Activiteiten
  • Blog
  • Ervaringen
  • Shop
    • Mijn account
  • Contact
  •  

Keelzang (Hőőmii) & Boventoonzang

Hőőmii, wat Mongools is voor keelzang, is een verzameling zangstijlen uit de bijzondere sjamanistische/boeddhistische culturen van de Mongoolse en Tuvaanse steppebewoners. Wanneer je hőőmii zingt breng je solo twee of meer tonen tegelijk ten gehore. Wonderlijk en betoverend!

Bij het beoefenen van keelzang worden uit het ‘normale’ stemgeluid, door middel van verschillende technieken de boventonen of juist de ondertonen versterkt. Het gevolg is een magisch zanggeluid dat weet te verwonderen. In de klanken van hőőmii ligt een diepe connectie met de natuur verscholen. Je hoeft geen zangervaring te hebben, het enige wat er van je gevraagd wordt is je open te stellen voor een nieuwe ervaring. Het is verbazingwekkend wat je met je eigen stem aan klanken kunt produceren.

Uit eigen ervaring weet ik dat het in meerdere opzichten ontzettend leuk is, fijn is, goed is voor je persoonlijke ontwikkeling èn goed voor je fysiek is om je grondig in hőőmii te verdiepen. Deze elementen zijn dan ook steeds in de keelzang- en boventoonzanglessen terug te vinden.

En wat is er nou passender dan dit in een Ger (yurt) te beleven? Want net zoals hőőmii vormt deze bijzondere nomadentent een belangrijk en onafscheidelijk onderdeel van de Mongoolse en Tuvaanse nomadencultuur.

Wil je meer weten over het lessen aanbod? Klik dan hieronder.

Lessen Aanbod

Privélessen op afspraak

Wist je dat de privélessen Keelzang & Boventoonzang die Menno geeft in onze Ger plaatsvinden? De Ger is een heerlijke plek om te zijn. Laat staan om keelzang en boventoonzang in te beoefenen. Zo gauw als je er binnenstapt voel je een rust over je heen komen. Deze rust is een prima start om jezelf in een prettige en veilige omgeving te verbinden met jouw muzikale bron en jezelf zo, met behulp van de aanreikingen die Menno je doet, verder te ontdekken en te groeien in jouw keelzang en je boventoonzang. En de Mongoolse sfeer van de Mongoolse yurt (of eigenlijk Ger) draagt natuurlijk ook bij aan de hele beleving van deze lessen.

Waar: Op afspraak in onze Ger (Mongoolse yurt) Elshof 1, 8131RR Wijhe (buurtschap Elshof).
Tijdsduur: De eerste les duurt anderhalf uur, eventuele opvolgende lessen plannen we in overleg.
Kosten: Een losse privéles is €50,- per uur, andere tijdsduur naar rato. Een losse 2-persoons les is €75,- per uur (samen), andere tijdsduur naar rato. Een losse 3-persoons les is €125,- per uur (samen), andere tijdsduur naar rato. Inclusief kruidenthee en wat lekkers erbij. Ook kan je een 10-lessen kaart kopen.
Contact: menno@hetiseral.nl of 06 21573105.
Cadeaubonnen zijn in onze webshop te koop.

Ervaringen van anderen

Workshop Mondharp – Op pad met de Schaapskudde

Dankjewel allemaal voor deze bijzondere ervaring 💋
Nu aan de slag met mijn eigen mondharpje 😊 komt goed!! 💚 Totally Out of my comfortzone 💚 workshop Mondharp spelen 🎶 Op pad met muzikant Menno van den Hout , herderin Daphne van Zomeren met haar honden, ongeveer 200 schaapjes van de kudde Elspeter Heide, Bianca Hulleman van Het is er al en een groepje medelopers/cursisten ❣️ We genieten van de natuur, struinen over de veluwse heide, genieten van heerlijke verse kruiden thee, en leren de Vietnamese Lip-Mondharp bespelen, de DAN MOI the Jew’s harp. 💞 Met behulp van je vingers, adem, klinkers als a o u , woorden, ritmes, maar ook eigen gemaakte melodieën met je gevoel , maakt dit tot een prachtig instrument. Dankjewel allemaal voor deze bijzondere ervaring 💋 Nu aan de slag met mijn eigen mondharpje 😊 komt goed!! Lees meer “Workshop Mondharp – Op pad met de Schaapskudde”

Nathalie
Anoniem

Echt iets in beweging gezet.

Het heeft echt iets in beweging gezet, wij hebben het er veel over ook met vrienden. Privéles Mongoolse keelzang. Dag Menno, We willen je nog even bedanken voor de leuke (privé)workshop Mongoolse Keelzang.
 Het heeft echt iets in beweging gezet, wij hebben het er veel over ook met vrienden. Wie weet tot ziens, hartelijke groet, Anoniem Lees meer “Echt iets in beweging gezet.”

Anoniem
Anoniem

Heel blij met onze kennismaking

Na het eerste Droomconcert in februari 2012 waren we verslaafd. Na het eerste Droomconcert in februari 2012 waren we verslaafd. De klanken, de rust, de sfeer, alles klopt tijdens de ligconcerten die we sindsdien hebben bijgewoond. Menno en Bianca verstaan als geen ander die kunst je diep in je ziel te raken, niet alleen met hun toon- en klankkunst, hun stem, hun aanraking, maar ook gewoon door hun zijn. We zijn heel blij met onze kennismaking met beiden en we verheugen ons niet alleen op hun ligconcerten, maar ook op de cursussen die we zeker bij ze (gaan) volgen. Menno en Bianca, dank jullie wel. Lees meer “Heel blij met onze kennismaking”

Anoniem
Anoniem

Ik leer bij Menno Mongoolse Keelzang en Boventonen

Ik krijg de feedback dat mijn stem, voller, anders klinkt en dat het diepgaand raakt op een laag voorbij woorden. Aanleiding:
 Al enige tijd word ik diep geraakt door de klanken van het Mongoolse Keelzingen. Het riep in mij een verlangen op om dat ook te kunnen. Ik experimenteer al een tijdje zelf met stem, klank en het is heel bijzonder hoe klank je kan verruimen, patronen in je oplost, je naar je essentie brengt. Diepgaande veranderingen in je leven aan te brengen. Het helpt mij Mijzelf te belichamen. Les en werking:
 Ik leer bij Menno Boventonen/Keelzang. Ik ervaar hem als een puur en oprecht en sprankelend, gepassioneerd mens. Ik geniet van zijn geaardheid, zijn nuchterheid zijn humor en zijn ‘Zijn’. En natuurlijk zijn prachtige stem!! Hij nodigt mij uit om moedig te zijn, gewoon de klank te maken, puur en direct. Te oefenen, opnieuw te luisteren, werkelijk te luisteren. Het luisteren naar klank helpt mij ook om mij naar mijn innerlijke stem nog meer te luisteren en de klank te accepteren zoals hij is, daar geen waardeoordeel aan te hechten. Het zijn thema’s die direct doorwerken op andere terreinen van mijn leven. Toepassing: 
Wat ik wens is dat ik steeds vrijer durf te experimenteren met mijn stem en klank, deze ook vrij durf te laten horen. En daarmee ook de mensen die ik begeleid de essentie/werking van klank door het principe van resonantie kan laten ervaren. Ik pas het al toe in mijn lessen en het is mooi om te zien hoe men wakker wordt voor klank. Ik krijg de feedback dat mijn stem, voller, anders klinkt en dat het diepgaand raakt op een laag voorbij woorden. Lees meer “Ik leer bij Menno Mongoolse Keelzang en Boventonen”

Anoniem
Anoniem

De prachtige vliegdennen, diep geworteld in de aar De prachtige vliegdennen, diep geworteld in de aarde. Neem de natuur als je voorbeeld,  het is je spiegel! Blijf staan als de dennen, wat er ook om je heen gebeurt. Laat je niet onderuit halen maar blijf in je natuur kracht en vertrouw op het goddelijke licht wat je bent. Zo beneden zo boven, zo binnen zo buiten. Hou jezelf staande in de storm, in het oog van de storm is de stilte. Dit is jouw innerlijke stilte. Dat is waar het grootste geschenk geduldig wacht.
•
•
•
#natuurhervinden #magicaltree #stilte #innerlijkestilte #storm #natuuralsspiegel #natuurkracht #geworteld #verbinden #bos #wandeling #natuur #coaching #bewustzijn #hetiseral hetiseral.nl
Laten we nou eens blij zijn dat velen de weg naar Laten we nou eens blij zijn dat velen de weg naar de natuur weer terug vinden. Oké er zijn misschien mensen die wat begeleiding nodig hebben in de natuur omdat ze er misschien voor het laatst waren in hun kindertijd en zich nu geen raad meer weten hoe ze hier mee om moeten gaan. 
Eigenlijk weet deze groep niet meer wat liefde is... daar komt het op neer. Juist nu zal de natuur hen dat opnieuw herinneren. De natuur is de beste coach die er is. 
Toen wij als vrijwilliger bij de schaapskooi van Hoog Buurlo werkte, werden er educatie dagen georganiseerd voor de scholen uit Apeldoorn e.o. 
Er zaten kinderen tussen die nog nooit in een bos waren geweest. Deze dagen waren, en zijn, onvergetelijk voor hen geweest, dat weet ik zeker. En alles wat in de kinderschoenen staat mag nog groeien. 
Geef elkaar de ruimte! 
Er is plek genoeg en de natuur is er voor ons allemaal. 
Laat een ieder de weg naar zijn/haar hart weer terugvinden. 💗
Ik wens je een mooie dag.
•
•
•
#natuurhervinden #verbinden #bos #wandeling #natuur #coaching #ruimte #wegnaarjezelf #natuurbeleving #bewustzijn #hetiseral hetiseral.nl
Bloesems bij de Ger met prachtige dauw druppels. Bloesems bij de Ger met prachtige dauw druppels.  Magische schoonheid van Moeder Natuur. 
.
.
.
#bloesem #almostimbolc #lieflijk #naturelover #naturespirits #deva’s #blossom #yurtlife #ger #hetiseral hetiseral.nl
Al onze groepsactiviteiten liggen vooralsnog stil. Al onze groepsactiviteiten liggen vooralsnog stil... en dat is spijtig... Maar we kijken altijd naar wat er wèl kan. Want ons individuele werk kan nog steeds wèl doorgaan!!
Volg je hart, doe het nou eens écht anders, bewuster…
Laten we gebruik maken van de transitie waar we nu, dankzij corona, inzitten. Juist nu kunnen we de dingen anders gaan doen, dat wilden we toch?
Juist nu komt alles aan het licht, het is de tijd!
Wie ben ik en wie wil ik zijn?
Maak ik wel de juiste keuzes en doe ik de juiste dingen?
Waar doe ik het voor?
Is mijn huidige werk wel geschikt?
Past de relatie waar ik in ben nog wel bij mij?
Wat wil ik nou eigenlijk ècht?
Essentiële levensvragen waar velen in de corona tijd bij stil staan omdat er voor velen tijd in het leven van alle dag is gekomen.
Wees welkom voor onze individuele sessies in mooie natuur op de Veluwe met Bianca en klank en muziek lessen met Menno.
Het is ons zielenwerk, het werk waarvoor we hier zijn!
•
•
•
#zielenwerk #verbinden #bos #wandeling #natuur #klank #muziek #ger #coaching #volgjehart #magie #keuzesmaken #jezielenpad #juistespoor #hetiseral hetiseral.nl
De poort opent zich naar een nieuw begin Stap door De poort opent zich naar een nieuw begin
Stap door de poort
Kijk niet achterom, maar vooruit
Stel je open voor het nieuwe
Heb lief 💚
Maak een buiging voor de aarde
Blijf geloven en vertrouwen op de ware magie van het leven 
💫🌎💚💫
•
•
•
#happynewyear #gelukkignieuwjaar #nieuwbegin #kijkvooruit #inverbinding #magie #liefde #vertrouwen  #hetiseral hetiseral.nl
Het Al is geest. Het Universum is mentaal. Alle l Het Al is geest. Het Universum is mentaal.
Alle levende verschijnselen, materie en energie in het materiële universum zijn gedachten van een oneindige en universele, levende geest.
De Dertien Heilige Nachten komen er aan! Deze peri De Dertien Heilige Nachten komen er aan! Deze periode wordt ook wel ‘de dagen buiten de tijd’ genoemd. Een tijd om bij alles stil te staan en te ‘cocoonen en je te laten inspireren door de stem van je hart. Je zielsverlangen fluistert in de diepe stilte. Nu alles dit jaar letterlijk stil valt is het super fijn voor jezelf om hier aandacht aan te geven. In 2018 schreef ik hier een blogartikel met uitleg en toepasbare tips over. Je kunt het lezen op de Het is er al - website. 
•
•
•
#dertienheiligenachten #13heiligenachten #dewegnaarbinnen #bezinning  #dertien #heilig #nachten  #voorspellendedromen #ontspanning #zen  #magisch #intuïtief #natuurlijkecyclus #omarmdestilte #hetiseral hetiseral.nl

Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van onze activiteiten via onze nieuwsbrief.

Volg ons op social media

  • Facebook
  • Instagram

Winkelmand

Links

  • Kalender
  • Shop
  • Contact
  • Voorwaarden

Copyright (c) 2020 | Het is er al | Site design by www.voltmedia.nl

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat ermee instemt.OkNee